facebook

Черговою дикою заявою відзначився прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков

За його словами, вся справа в тому, що у Росії немає “територіальних протиріч” з тією ж Фінляндією і Швецією, які вже на порозі вступу в НАТО. А ось з Україною таке “протиріччя” у Кремля все ж є.

Як повідомляє УП, про це прес-секретар Путіна Пєсков заявив пропагандистським російським ЗМІ.

“У нас немає територіальних суперечок ні з Фінляндією, ні зі Швецією. У той час як Україна потенційно могла стати членом НАТО, і тоді у Росії б виникла територіальна суперечка з державою в Альянсі, що несе величезні ризики для всього континенту.

Це питання серйозне, яке викликає нашу стурбованість. Ми будемо уважно стежити, які будуть наслідки вступу Фінляндії і Швеції в НАТО в прикладному плані з точки зору нашої безпеки, яка повинна бути забезпечена абсолютно в безумовному порядку”, – розповів Пєсков.

Раніше повідомлялося, що багато країн НАТО обіцяють ратифікувати вступ Швеції і Фінляндії до Альянсу за прискореною процедурою. Генсек блоку Єнс Столтенберг впевнений, що заперечення Туреччини вдасться зняти.

Якщо Швеція і Фінляндія подадуть заявки на вступ до НАТО, сухопутний кордон альянсу з Росією збільшиться в два рази: з 1215 до 2600 км.

Москва в разі вступу Фінляндії і Швеції в НАТО обіцяє зробити “відповідні кроки” як військово-технічного, так і іншого характеру. У заяві МЗС РФ, оприлюдненій 12 травня, вказується, що таким чином Росія має намір “купірувати виникаючі в цьому зв’язку загрози національній безпеці”. Раніше екс-президент РФ Дмитро Медведєв, який займає зараз пост заступника голови Радбезу Росії, заявив, що Москва посилить присутність в Балтійському морі, якщо Фінляндія і Швеція стануть членами НАТО.

Джерело.