facebook

Скільки українці заплатять за газ

В Україні у всіх регіонах, де діє “червона” зона карантину, розмір субсидій збільшать на 50%. Більше грошей роздадуть для того, щоб сім’ї, які вимушено більше часу проводять вдома, а отже, витрачають більше електроенергії, води, газу, могли не збільшувати свої витрати на комуналку.

Це випливає з рішення Міністерства соціальної політики, опублікованого на офіційному сайті. Тут також варто зважати на те, що субсидії в Україні монетизовано. Тобто якщо сім’я не стала більше витрачати комунальних послуг, але при цьому субсидія зросла на 50%, зекономлене можна залишити на власні потреби.

Як зміниться розмір допомоги? Показуємо на прикладі
Пенсіонер із виплатою у розмірі 3,7 тис. грн, якщо він живе один у стандартній однокімнатній квартирі, сам за комуналку може платити лише 450 грн. Решта компенсується за рахунок субсидії.

Такий субсидіант у “зеленій” зоні карантину щомісяця отримуватиме допомогу на оплату комуналки у розмірі 1 тис. грн. А в “червоній” зоні пенсіонер із такою самою виплатою отримає вже 1,7 тис. грн на оплату комуналки.

Це пов’язано з тим, що майже всі нормативи споживання збільшать на 50%. Як наслідок, малозабезпечені сім’ї через механізм субсидій також матимуть підтримку не лише на оплату комуналки, а й на інші потреби.

Від чого залежить розмір субсидії?
Сума допомоги від держави на оплату комуналки розраховується індивідуально кожної сім’ї. Вона залежить від таких показників:

 • дохід;
 • склад сім’ї;
 • розмір житла;
 • норми споживання води, електроенергії та газу.

По суті, субсидіанти одержують гроші на оплату не всіх комунальних послуг, а лише в межах нормативів споживання. У середньому українці платять за комуналку близько 15% від свого сукупного доходу. Але пенсіонери, у яких прибутки традиційно дуже низькі, можуть розраховувати і на більш суттєву допомогу.

Хто втратить субсидію?

 • Ті, хто має більше 100 тис. гривень на депозиті в банку;
 • власники автомобіля, який був випущений менше ніж п’ять років тому, а також двох і більше автомобілів “молодших” за 15 років;
 • власники квартири площею понад 130 кв. м, або будинки площею понад 230 кв. м, або кількох об’єктів нерухомості (можна мати більше однієї квартири, якщо одна з них знаходиться у селі або належить одразу декільком особам);
 • ті, хто за останній рік купували землю, нерухомість, авто та інші товари тривалого користування дорожчі за 50 тис. грн;
 • ті, хто купив або продав валюту та банківські метали більш ніж на 50 тис. грн. протягом року;
 • субсидіанти, у декларації яких зазначено відсутність доходу, та які при цьому провели за кордоном понад 60 днів (винятки – лікування та нагляд за дитиною).
 • сім’ї, які мають заборгованість за сплату аліментів або за комуналку більш ніж за 3 місяці;
 • ті, хто не отримували доходів і не мали статусу безробітного, при цьому ніде не вчаться та не вчилися, а також не працювали.

Як раніше повідомляв OBOZREVATEL, одержувачі субсидій можуть не ховатися від перевіряючних органів – не будуть приходити до них додому. Натомість перевірки проводитимуться в автоматичному режимі. Займатиметься цим новий орган – Національна соціальна сервісна служба.

Джерело.