facebook

Міністерство охорони здоров’я дозволило проведення клінічного випробування препаратів проти коронавірусу, які розробила французька фармкомпанія Sanofi. Йдеться про дві ад’ювантні вакцини на основі рекомбінантної технології.

В Україні випробовуватимуть вакцину з ефективністю 95%: що про неї відомо і в чому особливість

Що відомо про вакцину, чим вона відрізняється від препаратів-конкурентів і хто зможе взяти участь у випробуваннях – OBOZREVATEL розповів Рамі Мруа, генеральний менеджер українського підрозділу Sanofi.

Що відомо про препарат?
Розробка компанії Sanofi – рекомбінантна вакцина, створена на основі штучно відтворених фрагментів S-білка коронавірусу. Під час другого етапу клінічних випробувань на повнолітніх французький препарат показав ефективність більш ніж на 95%.

“Вакцина виявила високий рівень нейтралізувальних антитіл, порівнянних із показником природного зараження вірусом. Після одноразового введення препарату зафіксували високі показники нейтралізувальних антитіл у добровольців, які мали ознаки попередньої інфекції SARS-CoV-2. Це свідчить про високий потенціал для розвитку досліджуваної вакцини як бустерної”, – розповів OBOZREVATEL Рамі Мруа.

Чим вакцина Sanofi відрізняється від Pfizer та Moderna?
Порівнювати ці три вакцини від коронавірусу некоректно – вони працюють за принципово різними технологіями. Розробка Sanofi – це ад’ювантний рекомбінантний препарат, заснований на технології, яку також використовують для чотиривалентної вакцини проти грипу.

Ад’ювант – це речовини, які здатні посилювати імунну відповідь організму на антиген, що міститься у вакцині. Їхнє застосування дає можливість скоротити кількість основної активної речовини у вакцині й тим самим зменшити вплив на імунну систему людини.

“Інші вакцини, вже доступні на ринку, розроблені на основі інших технологій: Moderna і Pfizer – мРНК вакцини, Astra Zeneca і Janssen – векторні вакцини, Sinovac – інактивована вакцина. Рекомбінантна вакцина має певну перевагу порівняно з вакцинами РНК. Зокрема, її можна зберігати в холодильнику за температури від 2 до 8 градусів”, – розповів представник компанії.

Як проводитимуть дослідження в Україні?
У нашій країні проводитиметься так зване подвійне сліпе дослідження. Сенс у тому, що піддослідних поділяють на дві групи: одна з них отримує реальну вакцину, інша – плацебо. При цьому ніхто, включно із вченими, не знає, хто в якій групі, що дозволяє отримати максимально достовірні результати.

“В Україні проводитимуть третю фазу дослідження, результати двох попередніх фаз підтвердили безпеку та високу ефективність вакцини-кандидата. Всі учасники отримають дві ін’єкції з інтервалом 21 день. Після цього за ними спостерігатимуть протягом року”, – повідомили у Sanofi.

Вибір України як місця для дослідження пояснили тим, що наша країна залишається у списку держав зі швидкими темпами поширення коронавірусу та низьким рівнем вакцинації. Крім того, заявку на проведення тестів подало саме Міністерство охорони здоров’я.

Коли вакцина стане доступною?
У Sanofi очікують, що на ринку вакцина з’явиться наприкінці поточного – на початку наступного року. Однак для цього потрібне отримання всіх регуляторних схвалень.

Джерело.