facebook

Новий штам коронавірусу “Дельта” проявляється у дітей симптомами ГРВІ і піддається лікуванню традиційними способами.

Про це “Апостроф” розповіла лікар-педіатр Лідія Бабич.

Дуже часто у дітей діагностують коронавірус при нормальних показниках аналізів і загальному стані дитини.

“Коли ми бачимо респіраторні симптоми: нежить, кашель, високу температуру протягом декількох днів, яка добре піддається збиванню, але видно, що дитині просто погано. При цьому ми повинні переконатися, що у дитини немає дійсно бактеріальної інфекції, підтвердити це аналізами крові”, – розповіла педіатр.

Бабич зазначила, що головне – це зробити експрес-тест на антиген або ПЛР-тест, тому що наявність захворювання ковідом зобов’язує медиків дотримуватися протиепідемічних заходів.

“Дитина може перенести хворобу легко, але заразити інших людей, які можуть ставитися до групи ризику і важко переносити хворобу або навіть померти”, – зазначила лікар.

Також медик нагадала, як зараз важлива вакцинація дорослого населення.

“Якщо ви хочете, щоб було до кого відвозити дітей, вакцинуйте, нарешті, ваших дідусів і бабусь. Тоді вони будуть допомагати вам ще довго і дякувати, що живі і здорові. Адже кожен цей випадок може закінчитися трагічно. У нас кожну добу від коронавірусу помирає близько півтисячі людей. Не шукайте приводу відкласти щеплення, нарешті зробіть її”, – підсумувала педіатр.

Джерело.