facebook

Відтепер під час перетину кордону України невакцинованим людям потрібно буде встановити застосунок “Вдома”.

Від 21 жовтня в Україні почали діяти нові правила проїзду в транспорті міжміського та міжобласного сполучення. Тепер, окрім квитка, пасажиру потрібно мати “ковідні документи”. Утім, оновилися правила і для тих, хто перетинає кордон. Невакцинованим людям потрібно буде встановити застосунок “Вдома”.

Про це повідомляють у Мінцифри.

Відтепер застосунок “Вдома” змінює функціонал і встановлювати його потрібно буде на 72 години, до моменту, поки людина зробить ПЛР-тест чи тест на антиген. Проходити контроль на основі даних геолокації та розпізнавання обличчя більше не потрібно буде.

Після того, як невакцинована особа встановила “Вдома” і здала в згаданий термін тест у застосунок має підтягнутися результат.

Тест обов’язково має бути зроблений у лабораторії, яка верифікована МОЗ. Лише після отримання негативного результату застосунок можна видалити. Якщо тест позитивний, потрібно зателефонувати сімейному лікарю.

Для реєстрації у застосунку “Вдома” потрібно буде вказати такі дані:

• прізвище, ім’я, по батькові (за наявності);
• серія та/або номер паспорта;
• місце самоізоляції;
• номер телефону.
За даними Мінцифри, протягом 2020 року застосунком “Вдома” скористались майже мільйон людей, які поверталися з-за кордону і проходили 14 днів самоізоляції.