facebook

Долар жорстко рвонув: банки та обмінки серйозно оновили курс валют

Національний банк продовжує вживати заходів для підтримки стабільності фінансової системи, проте громадянам та бізнесу слід бути готовими до можливих коливань на валютному ринку в умовах невизначеності

Національний банк України (НБУ) продовжує коригувати курс національної валюти щодо основних світових валют.

На тлі складної економічної ситуації та зовнішньоекономічних викликів долар США другий день поспіль зміцнюється до гривні. Ці зміни викликають підвищену увагу з боку фінансових аналітиків, бізнесу та громадян.

Докладніше про те, що курс долара раптово зірвався вгору, інформує РБК-Україна, посилаючись на дані регулятора.

Згідно з офіційною інформацією, курс долара на 25 листопада 2024 року встановлено на рівні 41,3193 гривні за 1 долар США, що означає збільшення на 0,0333 гривні порівняно з попереднім показником.

Разом з тим, курс євро демонструє зниження: він складе 42,9927 гривень за 1 євро, що нижче за попереднє значення на 0,4732 гривні.

На валютному ринку спостерігаються різноспрямовані тенденції. На міжбанківських торгах сьогодні курс долара зріс на 10 копійок і коливається в діапазоні 41,37-41,39 гривні за долар (купівля-продаж).

Це свідчить про зростання активності учасників міжбанку. Однак на готівковому ринку зафіксовано незначне зниження курсу долара на 5 копійок до 41,60 гривень.

Ці зміни відбивають не лише поточну ситуацію на ринку, а й загальні очікування учасників фінансової системи.

Національний банк України наголошує на ключових факторах, що впливають на валютний ринок країни.

За даними Інфляційного звіту НБУ, у найближчій перспективі збережеться високий структурний дефіцит валюти приватного сектора.

Це зумовлено кількома причинами: по-перше, значним попитом на імпортні товари, по-друге, збільшенням кількості українських громадян, які тимчасово або постійно перебувають за кордоном.

Ці фактори чинять тиск на валютний ринок, підтримуючи високий рівень попиту на іноземну валюту.

Водночас експортні надходження залишаються обмеженими. Негативний вплив надають наслідки повномасштабної війни та загальна динаміка світових ринків.

Експортний потенціал України в низці секторів поки що не може повністю відновитися, що позначається на спільній валютній виручці країни.

Джерело.