facebook

Економічне бронювання чекають радикальні зміни: хто підпаде під мобілізацію і піде до ТЦК

Мобілізація проти корупції

Економічне бронювання для працівників від мобілізації має стати прозорішим, наголосив економіст Ілля Несходовський. Він зазначає, що підприємства, які виробляють критично важливі товари для оборони, можуть зберігати статус броньованих.

Однак для решти компаній, які просто сплачують податки і мають високі прибутки, це не є життєво важливим, тому варто зробити цей процес відкритим і зрозумілим. Зараз вирішення питання бронювання в руках чиновників, що, за словами Несходовського, створює простір для корупції.

9 жовтня Міністерство економіки і Міноборони заявили, що готують зміни в правилах бронювання. Нове рішення передбачає, що при виявленні випадків необґрунтованого бронювання, таку відстрочку будуть анулювати. Також є ймовірність, що до 15 листопада перестануть визначати критично важливі підприємства, установи та організації, необхідні для підтримки життєдіяльності країни та армії.

Незважаючи на чутки, перший заступник міністра оборони Іван Гаврилюк запевнив, що економічне бронювання не буде припинено. У жовтні розпочнеться аудит критично важливих підприємств, а до 15 листопада заплановано його завершення. Європейська Бізнес Асоціація також повідомила, що бізнес скаржиться на неможливість підтвердити статус критично важливих підприємств, що ускладнює бронювання працівників.

22 жовтня уряд дозволив провести повторну перевірку підприємств, які хочуть підтвердити свій статус. Якщо підприємство не відповідає критеріям, його статус можуть скасувати.

На фоні таких заходів в Україні, правлячі кола наголошують, що єдиним ворогом країни залишається росія. Українські військові проходять підготовку, щоб захистити країну, тоді як росіяни кидають своїх на фронт без підготовки. Україна захищається заради власного майбутнього, і поки мобілізація залишається єдиним варіантом для захисту. Якщо цього не робити, російські війська можуть захопити українські землі, а самих українців примусять воювати за чужі інтереси в інших країнах.

Тим часом російські медіа роздувають антимобілізаційні настрої, зокрема, поширюючи думки про соціальну несправедливість мобілізації в Україні. Ці наративи підживлюються дезінформацією, яка намагається зобразити ситуацію як “беззаконня”, хоча в самій росії мобілізаційні заходи тривають ще суворіше.

Український уряд підкреслює, що мобілізація — вимушений захід для захисту країни від агресора, а служби виконують свою роботу в рамках закону. На даний момент масштабного поповнення війська не відбулося, але бронювання важливих фахівців лишається необхідною частиною загального плану для стійкості економіки та захисту країни.

Джерело.