facebook

“Очікується холодна погода в двох областях, шалений мороз і снігопад будуть в цьому регіоні”: синоптики про дощ і негоду

Синоптики попереджають про сильний туман у західних, Житомирській, Вінницькій областях та у північно-східній частині країни. Видимість очікується 200-500 м. Синоптики оголосили І рівень небезпечності.

Як інформує “Главред”, погода в Україні 25 жовтня буде сонячною та теплою. Про це повідомляє Укргідрометцентр.

Синоптик Наталка Діденко попереджає про те, що Україну накриє антициклон. Вдень буде сухо, але вночі очікується холодна погода. Така погода триватиме і надалі. Опади поки не очікуються.

В Україні 25 жовтня буде мінлива хмарність. У цей день синоптики прогнозують дощ у східних областях. У західних, Житомирській, Вінницькій та північно-східних областях буде туман. Вітер в цей день буде північно-західний зі швидкістю 5-10 м/с.

“Температура вночі 2-7° тепла, в західних областях близько 0°; вдень 9-14° тепла, на Закарпатті, Прикарпатті та крайньому півдні країни до 17°”, – йдеться у повідомленні.

За даними meteoprog, 25 жовтня в Україні буде тепло. Найтепліше буде в Закарпатській області. Там температура повітря підвищиться до +7…+17 градусів. Найнижча температура буде в Сумській та Луганській областях. Там температура повітря підвищиться до +6…+11 градусів.

У Києві 25 жовтня буде мінлива хмарність. Синоптики в цей день опадів не прогнозують. Вітер у цей день буде північно-західний зі швидкістю 5-10 м/с.

“Температура вночі 2-7° тепла, вдень 9-14°; у Києві вночі 5-7° тепла, вдень 11-13°”, – повідомляє Укргідрометцентр.

Як інформує “24”, якою ж може бути погода цієї зими, розповіла синоптикиня Укргідрометцентру Наталія Птуха.

Погода на зиму 2024 – 2025 в Україні

Наталія Птуха зауважила, що в Україні зберігається тенденція останніх років.

Тобто зими стають дедалі теплішими. Очікуємо, що й ця зима не буде виключенням,— сказала синоптикиня.

Водночас наголосила, звичайно, можуть бути й періоди холоду. Втім, їхня тривалість і зниження температури до сильних морозів -20 – -30 градусів стає дедалі коротшою.

“Або ж вони іноді взагалі відсутні, як, наприклад, сезон 2019 – 2020, коли у нас метеорологічна зима так і не настала”, — зауважила експертка.

Прогноз на грудень, січень, лютий

Зауважимо, що раніше в статті для “Дзеркала тижня” завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС та НАН Віра Балабух розповіла, якої погоди нам чекати взимку.

“В Україні зима 2024/2025 також може бути теплішою, ніж зазвичай, а середня за сезон температура повітря — на 1 – 2 градуси вищою за норму”,– зазначила метеорологиня.

Додала, висока ймовірність, що на Півдні й Закарпатті, а також на півдні Кіровоградської, Дніпропетровської областей середня за зиму температура буде додатною, коливаючись від 0 до +2 градусів.

Тим часом найнижчі температури ймовірні на Північному Сході й на високогір’ї Карпат. Середні за сезон їхні значення можуть бути від’ємними, коливатися в межах -3 – -4 градусів і нижче.

До речі, за даними NOAA, середня за місяць температура у грудні може бути на 1 – 2 градуси вищою за норму.

Найхолоднішим зимовим місяцем в Україні є січень. 2025 року він може бути на один градус теплішим за кліматичну норму, а його середня за місяць температура може коливатися від +1 – -2 градуси на Півдні до -3 градусів і нижче в північних, північно-східних областях і Карпатах,– наголосила Віра Балабух.

Також експертка зазначила, що лютий може бути на 1 градус теплішим за його середні багаторічні значення у 1991–2020 роках. На Півдні й Закарпатті середня за місяць температура повітря буде додатною — +1 – +2 градуси й вище. Тим часом на Північному Сході до -3 – -4 градусів і нижче.

За прогнозом Балабух, кількість опадів узимку очікується в межах норми. Зокрема, від 90 – 130 міліметрів на рівнинній території до 200 міліметрів і більше в Карпатах.

Метеорологиня також зазначила, що на погоду взимку 2024 – 2025 у північній півкулі може також уплинути циркумполярний вихор і різке стратосферне потепління, ймовірність формування якого зростає.

В разі виникнення такого явища ймовірними є потужні затоки арктичного повітря в південні широти, що може спричинити різке зниження температури,– підкреслила експертка.

Додала, у разі розвитку таких процесів, раптові короткочасні похолодання взимку на тлі аномально високої температури повітря можливі й на території України.

Джерело.