Пенсія не лише за віком: українцям розповіли про ще одні виплати – стаж не потрібен
Хто може отримувати пенсію родича
Дружина може претендувати на пенсію свого покійного чоловіка, якщо він був її годувальником, а вона не має можливості самостійно забезпечувати себе. Така пенсія надається у зв’язку з втратою годувальника і поширюється також на інших членів родини, які були залежні від доходу померлого.
Пенсію по втраті годувальника можуть отримати такі категорії осіб:
Інший з подружжя або батьки, якщо вони є особами з інвалідністю або досягли пенсійного віку.
Діти до 18 років, або старші, якщо їм встановили інвалідність до досягнення 18-річного віку.
Діти, які навчаються у закладах освіти, можуть отримувати пенсію до завершення навчання, але не довше ніж до 23 років.
Діти-сироти мають право на пенсію по втраті годувальника до 23 років.
Інший з подружжя, батьки, брати, сестри, дідусь чи бабуся годувальника незалежно від віку і працездатності, які не працюють та доглядають за дитиною годувальника віком до 8 років.
Розмір цієї пенсії визначається на основі пенсійних виплат померлого годувальника і залежить від кількості непрацездатних членів сім’ї, які претендують на неї:
Для одного непрацездатного члена сім’ї — розмір виплати складає 50% від пенсії за віком, яку отримував померлий годувальник.
Для двох та більше непрацездатних членів сім’ї — виплата становить 100% пенсії за віком, яку розподіляють між ними рівними частками.
Щоб отримати пенсію по втраті годувальника, необхідно звернутися до територіального органу Пенсійного фонду України. Потрібно подати заяву разом із документами, що підтверджують право на отримання цієї виплати, зокрема:
свідоцтво про смерть годувальника;
документи, що підтверджують родинні стосунки;
документи, що засвідчують інвалідність (якщо є).
Таке звернення дає змогу забезпечити фінансову підтримку для членів сім’ї померлого, які не можуть самостійно заробляти на життя.