facebook

Нова хвиля спеки накриє Україну: як пережити +40°C і не збожеволіти

Уже з наступного тижня на Україну обрушиться хвиля спеки – стовпчики термометрів можуть злетіти до +40 градусів.

Відома синоптикиня Наталка Діденко передбачає пік температур на 13-14 серпня, коли повітря прогріється до +32…+37°C, а вже 15 серпня на нас чекає справжній тропік.

Синопткиня пожартувала, що “щиро бажає собі “пролетіти” з таким прогнозом”, оскільки українці вже вдосталь постраждали від високих температур. Крім того, спека загрожує повторним відключенням світла, тому ми також сподіваємося, що прогноз “пролетить”.

Спека може вибити з колії, тому важливо знати, як підготуватися і не страждати від спеки:

Пийте багато води: гідратація – ваш найкращий друг. Намагайтеся пити воду навіть якщо не відчуваєте спрагу, і уникайте алкоголю, солодких напоїв та кофеїну – вони лише сушать.

Шукайте прохолоду: тримайтеся подалі від сонця, особливо у розпал дня. Якщо у вас є кондиціонер, увімкніть його на максимум, а якщо ні – мокрий рушник чи прохолодний душ допоможуть врятуватися.

Одягайтеся легко: легкий одяг з бавовни або льону світлих тонів – ваш найкращий вибір. І не забудьте про капелюх чи кепку, щоб захистити голову.

Охолоджуйте тіло: прохолодні компреси на шию, зап’ястя або лоб швидко дадуть полегшення. А ще можна прийняти прохолодний душ.

Уникайте навантажень: спорт та інтенсивна робота зачекають. Якщо все-таки потрібно щось робити, краще рано-вранці або пізно ввечері, коли сонце не так палить.

Захищайтеся від сонця: сонцезахисний крем із високим SPF – ваш обов’язковий аксесуар, щоб не обгоріти

Створіть прохолоду будинку: закрийте вікна та штори, щоб не пускати всередину спеку. А вентилятор, спрямований на миску з льодом, додасть прохолоди.

Слідкуйте за здоров’ям: якщо відчуєте запаморочення, нудоту чи слабкість, негайно вирушайте у прохолодне місце та пийте воду.

Заздалегідь плануйте свої дні, щоб не опинитися в самий пекло, і не забувайте піклуватися про тих, кому особливо важко в спеку – дітей, людей похилого віку та людей з хронічними захворюваннями.

Джерело.