facebook

Нещодавня спека сигналізує про глобальне потепління та необхідність зміни державної політики в екологічних питаннях.

Нещодавно Україна та ще низка країн Європи потерпали від аномальної спеки. Це підтвердили і спостереження метеорологів за останні 100-150 років. Температура повітря перевищувала від 0,5 до 2 градусів.

Це стало доказом того, що глобальне потепління є фактом, а до нього додається вплив війни та дурна політика держави, яка не прикладає зусиль до зменшення чи послаблення впливу спеки. Про це в чаті на Главреді заявив еколог, директор Київського еколого-культурного центру, заслужений природоохоронець України Володимир Борейко.

Він на прикладі столиці пояснив, що не так в діях влади у питання боротьби зі спекою. Борейко стверджує, що під час аномальної спеки у Києві проводилися виміри, завдяки яким зафіксували температуру там, де є парки -27 градусів, а на Троєщині, де є асфальт – 60 градусів.

“Постає питання – навіщо продовжувати вирубувати зелені зони, забудовувати їх, навіщо треба було знищувати дерева на Оболонському острові? Адже так ми самі собі робимо гірше”, – каже він.

Природоохоронець наголошує, що для боротьби зі спекою в першу чергу потрібно не осушувати озера. У Києві ж навпаки, нещодавно загинуло озеро Синє. Крім того важливо не знищувати парки, не будувати висотні будинки, адже вони гальмують рух вітрів.

“Не можна косити траву, бо кожен лист – це міні-кондиціонер, оскільки під час фотосинтезу відбувається поглинання температури. Кожен лист і кожну травинку потрібно зберегти, а в нас косять. Якщо на скошеній ділянці температура 60°, то ділянці, де росте трава, – близько 30°. Типу таке красиво, але це совдепівська естетика. Потрібно думати вже не про красу, а про виживання”, – додав Борейко.

Аномальна спека в Україні – що відомо
Нагадаємо, з перших днів липня синоптики попереджали про суттєве підвищення температури по усій Україні. Подекуди на градусниках з’являлися аномально високі позначки – +35 градусів. Згодом український метеоролог Наталка Діденко повідомила, що в Україні 17 липня утримуватиметься надзвичайна спека, однак, надалі очікується зниження температури.
У 20-х числах липня температура повітря справді пішла на спад, а регіонами пронеслися дощі. Однак вихідні, 27 і 28 липня, відзначиться короткочасним поверненням спеки. Після відносно недовгого періоду зниження температури. Високі температури повітря знову повернулися, особливо в південні та центральні області країни.

Згодом стало відомо, що тенденція зі спекою може посилюватись в майбутньому. Такі умови прослідковувалися не тільки на території України і південно-східної Європи, але і в США також.