facebook

Є кілька способів

Боржники ризикують попрощатися з грошима примусово і навіть потрапити на громадські роботи
Чинне законодавство передбачає низку покарань для тих, хто порушив правила військового обліку: насамперед – це штрафи у розмірі від 17 до 25 тисяч гривень. Але як оштрафувати тих, хто не має ні майна, ні якихось доходів? Про це розповів юрист Дмитро Франчук, пише телеграм-канал ТСН.

При несплаті накладених ТЦК штрафів слідує процедура стягнення коштів, яка застосовна також і до тих військовозобов’язаних громадян, які не є працевлаштованими, тобто не мають доходу, і не є власниками будь-якого майна. Для примусового стягнення штрафів, за словами Дмитра Франчука, є кілька способів, які можуть бути задіяні у деяких випадках.

Для стягнення коштів для погашення накладеного представниками ТЦК штрафу можуть заарештувати банківські рахунки боржника. Якщо порушник має якісь грошові накопичення в українських банках, то у разі їхнього арешту застосовуватиметься примусове стягнення необхідної суми на користь держави.

Також до сплати штрафу боржника можуть змусити, застосувавши низку обмежень. Серед іншого, виконавча служба може обмежити право на виїзд за кордон.

Крім цього, обмеження можуть поширитися і на соціальні виплати, якщо порушник є одержувачем. Представники виконавчої служби можуть стягнути суму штрафу з таких виплат, але виняток становлять пенсія за віком та допомоги на дітей.

Якщо виконавча служба не знайде шляхи для примусового стягнення заборгованості, то справа передадуть до суду, який, своєю чергою, може винести рішення про примус боржника до громадських робіт, що послужить альтернативним варіантом грошового штрафу.

 

Джерело.