facebook

Коли очікувати зростання курсу долара до нових рівнів: прогноз банкіра

З 15 по 21 липня на валютному ринку буде ще один тиждень “мінливого спокою”: основні валютні коливання відбуватимуться в уже звичних коридорах, а тренди змінюватимуться поперемінно з висхідного на спадний і навпаки.

Про це в коментарі РБК-Україна сказав Тарас Лєсовий, начальник департаменту казначейства Глобус Банку.

“Звісно ж, дія режиму “керованої гнучкості” триватиме і надалі, а це означає майже щоденні, але незначні валютні зміни без якихось раптових курсових стрибків чи падінь”, – сказав він.

Лєсовий зазначив, що за його прогнозом, літній період цілком відповідає поняттю паузи: тобто не варто очікувати, що найближчим часом, попри наявний інфляційний тиск, на ринку станеться щось екстраординарне.

Нові рівні
“Очікується, що вже з другої половини серпня і орієнтовно до кінця вересня можуть сформуватися нові умови: тобто вплив інфляції стане більш, а кінцевий курс долара у 2024 році очікується на позначці 42,1 грн”, – зазначив він.

Відповідно після літньої паузи деякі процеси підуть значно швидше, і цілком можливо, що вже до у вересні ми побачимо нові валютні коридори: 41-42 грн/долар та 44-47 грн/євро, додав банкір.

“Однак фони формуватимуться досить повільно та поступово: за нашими оцінками це може зайняти певний час, і це не буде різко (гадаю, що зміни на ринку відбуватимуться за аналогією квітня та травня). Іншими словами, на вересень може припасти новий пік основних валютних змін у поточному році”, – сказав він.

Прогноз курсу
Щодо ситуації на валютному ринку з 15 по 21 липня, то, на думку Лєсового, система валютних змін, що відповідає принципам режиму “керованої гнучкості”, продовжить діяти, а відтак у тижневому розрізі будь-які зміни будуть малопомітними:

Коридори допустимих валютних змін на міжбанку складуть 40-41 грн/долар та 43-45 грн/євро, а готівковому ринку – 40-41,2 грн/долар та 43-46 грн/євро.
Залежно від валюти середня різниця між курсами міжбанку і готівкового ринку складе 0,3-0,5 грн.
Середні тижневі курсові відхилення будуть в межах 2% від стартового курсу тижня.
“Таким чином, середина липня нічим не запам’ятається: всі валютні зміни будуть цілком очікуваними та прогнозованими, а загальна картина” не зміниться: основні події на валютному ринку стануться вже в осінній період”, – констатував Лєсовий.

Джерело.