facebook

Наступного тижня та до кінця літа курс валют буде більш-менш зрозумілим та прогнозованим. Коридори коливань на міжбанку і готівковому ринку можуть звужуватися до 40,4-40,7 грн за долар.

Як інформує “Газета”, про це в коментарі сказав начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий.

“Водночас літній період спокою може завершитися з настанням осені: за прогнозом урядовців інфляція має прискоритися до 5-6%, рівень споживчих цін зросте через збільшення акцизів на пальне та збільшення вартості електроенергії”, – сказав він.

За словами експерта, курсові зміни стануться вже ближче до вересня. А поки ринок перебуває у стані малопомітних коригувань: коли у тижневому розрізі основні валютні показники залишатимуться майже без змін, а рівень зростання чи зниження курсів вимірюється в прямому сенсі копійками.

Основні економічні фактори, що формують ринок, залишаються все тими ж. Це насамперед обсяг отримуваного макрофіну, що спрямовується на покриття частини видатків бюджету. Україна щомісяця потребує до 3 млрд доларів зовнішніх фінансів, які спрямовуються переважно на покриття розриву між доходами та видатками держбюджету. Наприкінці червня Україна отримала сумарно близько 4 млрд доларів від ЄС та МВФ. До таких факторів належить також розвиток експорту та поповнення міжнародних валютних резервів.

Впливає також монетарна політика регулятора: дія режиму “керованої гнучкості”, що не лише стабілізує ситуацію на ринку, а й запобігає будь-яким кризовим явищам.

За словами банкіра, основні показники валютного ринку залишаться на рівні кількох попередніх тижнів. Коридори допустимих валютних змін на міжбанку та готівковому ринку: 40-41 грн/долар та 43-45 грн/євро та 40-41,2 грн/долар та 43-46 грн/євро відповідно.

Залежно від валюти середня різниця між курсами міжбанку і готівкового ринку складе 0,3-0,5 грн.

Середні тижневі курсові відхилення будуть в межах 2% від стартового курсу тижня.

“Літнє затишшя на валютному ринку також можна вважати частиною монетарної стратегії. Проте чим ближче до осені, тим більш відчутними стануть валютні зміни. Попри те, що ризики обвалу гривні є мінімальними, ситуація на ринку суттєво пожвавиться, тому за 1-1,5 місяця можна очікувати більш вагомі, а не лише косметичні курсові зміни”, – зазначив Лєсовий.

Джерело.