facebook

Це важливо знати всім військовозобов’язаним чоловікам

Війна в Україні триває понад два роки, і весь цей час відбувається мобілізація військовозобов’язаного населення країни. І мобілізація проходить не так ідеально, як хотілося б, проте доопрацювання в законодавстві з часом усувають усі неточності та згладжують “шорсткість” процесу. Ось нещодавно, комітет Верховної Ради з питань молоді та спорту підтримав законопроєкт №11379, спрямований на усунення колізії у законодавстві щодо мобілізації обмежено придатних до військової служби чоловіків віком до 25 років.

Докладніше про те, що в Раді ухвалили нові норми щодо мобілізації чоловіків до 25 років, інформує Верховна Рада України.

Законом № 3633-IX від 11.04.2024 року, який набув чинності 18 травня 2024 року, усі громадяни України чоловічої статі віком до 25 років підлягають взяттю на військовий облік призовників.

Згідно з заключними положеннями цього ж закону, чоловіки, які раніше визнані обмежено придатними, повинні пройти повторний медичний огляд для визначення їх придатності до військової служби. Однак порядок зняття з обліку обмежено придатних та постановки на облік призовників не визначено. У результаті чоловіки до 25 років, які не проходили військову службу, але раніше визнані обмежено придатними, можуть бути мобілізовані, навіть якщо після повторного огляду будуть визнані придатними до військової служби.

І ось законопроєкт № 11379 пропонує внести зміни до Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, надаючи відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації до досягнення 25-річного віку військовозобов’язаним, визнаним непридатними до військової служби у мирний час, обмежено придатними до військового час до набрання чинності Законом № 3633-IX.

Очікується, що ухвалення цього законопроєкту усуне колізію в законодавстві, виключить мобілізацію хворих чоловіків до 25 років і підвищить довіру до процесів мобілізації.

Комітет з питань молоді та спорту рекомендував Верховній Раді України ухвалити законопроєкт за основу.

Очікується, що законопроєкт буде винесено на розгляд Верховної Ради. У разі його прийняття він буде підписаний Президентом України та набуде чинності.

Джерело.