facebook

Мізерні доплати ще треба заслужити: пенсінери мусять добиватися 150-300 гривень надбавки

Надбавка в пару сотень гривень сильно на добробуті не позначиться, проте просто так її ніхто не дасть

Українські пенсіонери можуть одержувати щомісячні доплати до пенсії у розмірі 150-300 гривень. Однак просто так такий “бонус” ніхто не дасть. Яким критеріям потрібно відповідати, йдеться у матеріалах Пенсійного фонду.

В Україні крім основної пенсії деякі люди похилого віку можуть отримувати додаткові виплати від держави. У ряді випадків їх призначають автоматично, але в деяких ситуаціях не обійтися без особистого звернення до органів ПФУ.

Так, наприклад, пенсіонери можуть отримувати доплати за утримання дітей. Ця надбавка призначається, якщо людина похилого віку отримує пенсію за віком і має на утриманні дитини до 18 років. Важлива умова – пенсіонер не повинен працювати. Сума додаткової виплати у такому разі – 150 гривень на місяць.

Крім того, пенсіонери можуть самостійно заслужити щомісячну доплату до пенсії у розмірі 292 гривні. Для цього необхідно набути статусу Почесного донора, здавши безкоштовно 40 максимально допустимих доз крові або клітин крові, або 60 максимально допустимих доз плазми крові.

Доплата за донорство становить 10% від прожиткового мінімуму та змінюється відповідно до його розміру.

Джерело.