facebook

“Ці 600 000 чоловіків очікують на скасування відстрочки, кому залишать бронювання з 16 липня”: мобілізація та ТЦК

В Україні близько 600 тисяч громадян мають чинну відстрочку від мобілізації. Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну Міністерство економіки ухвалило близько 31 246 наказів про бронювання військовозобов’язаних. Втім скоро для багатьох людей настане час перегляду права на відстрочку. З 16 липня почне діяти новий закон.

Як інформує “НВ”, про це повідомило Мінекономіки у відповіді на інформаційний запит Радіо Свободи у п’ятницю, 5 липня.

Як пояснили у відомстві, терміни бронювання для кожного військовозобов’язаного різні, тому кількість таких людей постійно змінюється. Відстрочку надають у порядку бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану, який затвердив Кабінет Міністрів 27 січня 2023 року.

Для різних категорій українців діє різний час відстрочки:

в межах строку проведення мобілізації на строк дії контракту на поставку товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для забезпечення потреб Збройних Сил або інших військових формувань 12 місяців на термін дії строку договору або строку, на який військовозобов’язаного обрали або призначили.

27 червня у Мінцифри заявляли, що на початку липня на порталі держпослуг Дія почне працювати електронне бронювання від мобілізації.

Оновлення даних військовозобов’язаними

“Ці 600 000 чоловіків очікують на скасування відстрочки, кому залишать бронювання з 16 липня”: мобілізація та ТЦК, фото-1
18 травня в Україні набув чинності новий закон про мобілізацію.

У цей же день в Україні запустили додаток Резерв+, у якому можна оновити облікові дані для ТЦК та СП. Згідно з новим законом про мобілізацію, усі військовозобов’язані громадяни віком 18−60 років мають оновити дані протягом 60 днів — до 16 липня. У документи військовозобов’язаних вклеюватимуть VIN-коди (штрих-коди).

24 червня заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко повідомляла в інтерв’ю NV, що міністерство оборони планує впровадити у застосунку Резерв+ можливість отримання електронного направлення на військово-лікарську комісію, а також онлайн-рекрутингу.

У застосунку Резерв+ доступний QR-код, який є витягом з реєстру Оберіг. Це електронний військово-обліковий документ, який має таку ж юридичну силу, як і паперові ВОД. QR-код можна пред’явити для перевірки замість приписного посвідчення чи військового квитка.

Джерело.