facebook

“Новий податок вже скоро запровадять в Україні”: названо товари, які дуже сильно подорожчають

В Україні планують запровадити новий податок. Це призведе до підвищення вартості низки товарів.

Як інформує ” Today.ua”, йдеться про акцизний податок на підсолоджену воду. Податок планують ввести протягом кількох найближчих трьох років. Після цього очікується значне подорожчання газованих та сокомістких напоїв.

Відповідний акциз закладено у бюджетну декларацію на 2025-2027 роки, представленій на сайті Кабміну. Акциз на підсолоджені напої став частиною Національної стратегії доходів до 2030 року.

У Верховній Раді вже зареєстровано два законопроєкти:

№9032-1 – передбачено зміни до Податкового кодексу: запровадження податкової ставки на газовані та мінеральну воду з додаванням підсолоджувачів, ароматичних речовин на 0,1 євро (близько 4 грн) на літр напою;

№9033-1 – кошти, отримані від сплати податку, хочуть спрямувати на реалізацію програм із запобігання неінфекційним хворобам і лікування, та на підтримку програми шкільного харчування.

МОЗ підтримує запровадження акцизу, тому що регулярне постійне вживання солодких газованих напоїв призводить до появи надмірної ваги, розвитку діабету тощо. Літр такого напою зазвичай містить більше добової норми цукру.

Згідно інших податкових ініціатив у бюджетній декларації, розглядається скасування пільг з податку на прибуток підприємств, поступове наближення ставок акцизного податку на пальне та тютюнові вироби до європейського рівня, приведення знижених податкових ставок на додану вартість та податкових пільг у відповідність з вимогами директив Європейського союзу.

Нагадаємо, що у парламенті проголосували за збільшення акцизів на цигарки. Але наразі питання залишається невирішеним, його розглянули лише на рівні Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики. Запропоновано прив’язати акциз на цигарки не до гривні, а до євро. У 2025 році він має підвищитися на 23%, а до 2028-го – щороку на 5%.

Також відомо, що Мінфін працює над законопроєктом про підвищення військового збору – з 1,5% до 5% та ПДВ – на 2-3%. Очікується, що військовий збір також сплачуватимуть і ФОПи.

Голова комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило наголосив, що Україні потрібні гроші на додаткову мобілізацію та фінансування армії. Йдеться про сотні мільярдів гривень, які ніде взяти

Джерело.