facebook

“Цим українцям у липні не виплатять пенсію”: через одну помилку чимало людей залишиться без виплат

У липні частина українців не отримає своєї пенсії. Пенсійні виплати припинять для переселенців, які не пройшли ідентифікації. Однак після проходження ідентифікації виплату пенсії їм відновлять.

Як інформує “Today.ua”, про це нагадують у Пенсійному фонді України.

Йдеться про тих пенсіонерів, які здобули статус ВПО ще до 24 лютого 2024 року. Саме вони, відповідно до закону, мають проходити фізичну ідентифікацію. Адже ці люди в силу обставин були змушені змінити місце проживання, а дехто й зробив це не раз. Через це держава має пересвідчитись, що вони живі, і що їм обґрунтовано виплачують пенсію.

У ПФУ нагадують, що для проходження ідентифікації зовсім не обов’язково з’являтись особисто до Пенсійного фонду. Ідентифікацію можна проти такими способами:

у відділені Пенсійного фонду;

у відділенні Ощадбанку;

через вебпортал електронних послуг ПФУ;

через відеоконференцію (за попередньою домовленістю);

у дипломатичній установі України за кордоном (ідентифікацію проводить уповноважена особа).

Крім того, у ПФУ звертають увагу громадян, що, як тільки вони пройдуть ідентифікацію, їм з наступного місяця повернуть виплату пенсії автоматично.

Причому їм виплатять не лише поточну пенсію, але й ту, яка їм не виплачувалась через непроходження ідентифікації. Адже гроші на пенсію виділялись та акумулювалися на їхньому рахунку. Та все ж, щоби регулярно отримувати свої виплати, пенсіонерам радять вчасно проходити ідентифікацію.

Джерело.