facebook

Чи змінять долар на іншу валюту?

Валютні курси, що встановлені Національним банком України на четвер, 27 червня, мають наступні показники: курс долара США зараз дорівнює 40,5138 гривень за 1 долар. Курс євро наразі складає 43,3133 гривень за 1 євро.

В обмінниках українських банків та спеціальних обмінних пунктах вартість валюти є значно вищою. Показники змінюються кожного дня і на сьогоднішній день вони є такими.

Долар продовжує нервувати. При цьому, країни БРІКС вже роками говорять про створення альтернативи долару та роботу над зменшенням його ролі.

У дослідженні «Моніторинг домінування долара», яке підготував Atlantic council, йдеться про те, що долар продовжує домінувати в резервних активах, торгових рахунках та валютних операціях у всьому світі, і його роль, як основної світової резервної валюти, залишається незмінною в короткостроковій та середньостроковій перспективі.

Домінування долара — надмірна роль долара США у світовій економіці — останнім часом посилилося завдяки силі американської економіки, посиленню грошово-кредитної політики та підвищеним геополітичним ризикам, хоча економічна фрагментація посилила прагнення країн БРІКС перейти на інші міжнародні та резервні валюти.

У доповіді Atlantic council йдеться про те, що санкції проти росії, запроваджені G7 після нападу рф на Україну, прискорили зусилля країн БРІКС щодо створення валютного союзу, але група не змогла досягти прогресу у своїх зусиллях щодо дедоларизації. Нагадаємо, що БРІКС — це міжурядова організація, до якої входять Бразилія, росія, Індія, Китай, ПАР, Іран, Єгипет, Ефіопія та Об’єднані Арабські Емірати.