facebook

Неприємні зміни для українців, які виїхали за кордон: що запроваджують з 1 липня

Нові неприємні зміни відчують на собі деякі українці, які виїхали за кордон. Причому нововведення торкнеться головного питання — притулку.

Сусідня Словаччина запровадила зміни для біженців і вони наберуть чинності вже з 1 липня. Країна ініціювала нововведення у правила надання допомоги біженцям.

Згідно з новими правилами, право перебувати у притулку мігранту надається на 120 днів і не більше. Відліт терміну починається з першого надання тимчасового житла.

Неприємні зміни ще й тим, що іноземець, який з будь-якої причини був позбавлений тимчасового притулку, більше не зможе претендувати на безоплатне житло. Українці, які виїхали за кордон та наразі знаходяться в Словаччині, повинні звернути увагу це нововведення.

Частина громадських організацій просить доопрацювати деякі положення законодавства. За їх словами, у документі не враховані потреби незахищених категорій громадян.

На продовження терміну перебування у притулку можуть розраховувати українці, які виїхали за кордон та відповідають одному чи кільком критеріям:

є особами, яким виповнилось 65 і більше років,
є особами з інвалідністю (отримувачі компенсації),
мати чи батько одинак, на утриманні яких дитина до 5 років,
біженці, які належать до вразливих груп,
особи, які за рішенням суду здійснюють догляд за дитиною до 5 років,
діти до 5 років.

Наразі Словаччина входить у перелік країн, де кількість українських біженців збільшується. Останні дані свідчать, що їх кількість вже сягає позначки у близько 120 тисяч осіб.

Джерело.