facebook

Українців готують до нового виду пенсії – доведеться відкладати ще з молодості

Українцям пояснюють, чи буде впроваджено зараз накопичувальну пенсійну систему

В Україні вже тривалий час обговорюється питання запровадження накопичувальної пенсійної системи. Така система передбачає створення персональних пенсійних рахунків для кожного працівника, на які протягом усього трудового життя регулярно перераховуватимуться відповідні внески.

Незважаючи на те, що на сьогоднішній день близько 900 тисяч українців уже приєдналися до різних добровільних пенсійних накопичувальних програм, цей показник ще не достатній для забезпечення гідного життя майбутніх пенсіонерів.

Саме тому політики та експерти наголошують на необхідності впровадження обов’язкової накопичувальної пенсійної системи вже зараз. Проте, як зазначає перший заступник міністра соцполітики України Дар’я Марчак, доцільно робити лише після завершення воєнного стану та стабілізації економічної ситуації у країні.

Першим кроком на шляху впровадження накопичувальної системи має стати ухвалення відповідного законодавства, яке дозволить розпочати підготовку необхідної інфраструктури та виконати всю необхідну роботу ще до того моменту, коли економіка буде готова до повноцінного запуску обов’язкових накопичень.

Експерти вважають, що оптимальним варіантом є забезпечення солідарної пенсійної системи щонайменше 40% заміщення заробітної плати. Накопичувальні пенсії мають доповнювати виплати ще на 15-20%, що у сукупності дозволить забезпечити загальний розмір пенсії на рівні 60% від попереднього заробітку людини, що відповідає середньоєвропейським стандартам. Адже зараз пенсіонери одержують “копійки”, навіть якщо раніше вони добре працювали.

Джерело.