facebook

Деким громадянам у певних випадках можуть припинити виплату пенсії. Причому за деяких обставин її можуть не відновити навіть після виправлення ситуації. До того ж, пенсіонери можуть втратити певну частину пенсії або, навпаки, з них потім будуть частину щомісячних виплат вираховувати.

Як інформує “Today.ua”, аби цього не сталося, пенсіонери мають вчасно звітувати до ПФУ про зміну особистих даних. Про це нагадала підопічним Пенсійного фонду начальниця управління пенсійного забезпечення, надання страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг Головного управління Вікторія Поляковська.

Отже, щоб не було проблем із виплатою пенсії, громадяни мають вчасно звітувати у ПФУ про зміну особистих даних.

Зокрема, обов’язково треба повідомити, якщо пенсіонер:

отримав ID-картку замість паспорта старого зразка;

отримав новий паспорт у разі втрати старого; змінив прізвище, ім’я, по батькові;

отримав новий реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП);

змінив місце постійної реєстрації;

працевлаштувався або звільнився з роботи.

Усі ці чинники так чи інакше можуть вплинути на нарахування та виплату пенсії. Наприклад, якщо пенсіонер влаштувався на роботу, то в нього зміниться механізм індексації пенсії. До того ж, певна категорія пенсіонерів взагалі втрачає право на отримання пенсії під час роботи.

Деяким громадянам припиняють виплату пенсії, якщо вони вийшли на роботу

Це стосується тих громадян, які свого часу достроково вийшли на пенсію за вислугою років, і згодом повернулися на робоче місце, з якого вони у свій час пішли на пенсію. У такому випадку, відповідно до закону, виплата пенсії припиняється, доки пенсіонер не звільниться або не перейде на іншу роботу.

До речі, якщо він працевлаштується на таке робоче місце, яке не дає права на достроковий вихід на пенсію, то йому будуть виплачувати і зарплату, і пенсію.

Якщо ж він вчасно не попередить ПФУ про своє працевлаштування, то згодом це все одно стане відомо. І тоді з пенсіонера вирахують усю ту пенсію, яку він незаконно отримав.

На повідомлення про зміну особистих даних пенсіонеру дається 10 днів від тієї дати, коли ця зміна сталася. Якщо пенсіонер у цей термін “не впишеться”, то йому можуть призупинити виплату пенсії.

Отже, щоб не допускати такого розвитку подій, пенсіонерам радять вчасно повідомляти про зміни, які зможуть безпосередньо стосуватися нарахувань і виплати пенсії.

Джерело.