facebook

Ринок не втихає!

Валютні курси, що встановлені Національним банком України на сьогодні, 11 червня, мають наступні показники: курс долара США зараз дорівнює 40,4246 гривень за 1 долар. Курс євро наразі складає 43,4726 гривень за 1 євро.

В обмінниках українських банків та спеціальних обмінних пунктах вартість валюти є значно вищою. Показники змінюються кожного дня і на сьогоднішній день вони є такими.

Про серйозну активність Нацбанку на міжбанку минулого місяця говорять статистичні цифри: середньоденний обсяг валютних інтервенцій регулятора зріс до $134 млн, в порівнянні з $104 млн у квітні та $86 млн в березні.

Але на сьогоднішній день ситуація змінилася. Чимало компаній-імпортерів були б раді докупити ще валюти, але вже не мають вільної гривні для таких операцій. Їм потрібен час, щоб акумулювати нові обсяги нацвалюти за рахунок реалізації своїх товарів та послуг.

Водночас, після «листів щастя» від Нацбанку посилився валютний контроль, який став жорсткіше контролювати своєчасне повернення валютної виручки від експортерів та вимагати «залізобетонних» документів на ввезення товарів у країну від імпортерів. Штрафи за порушення величезні. Тож особливого бажання ризикувати у більшості комерсантів, та й у банків, що їх обслуговують, не виникає.

Поступово зникає і закупівля валюти іноземцями, які отримали у травні від Нацбанку право виводити раніше накопичені дивіденди.

Якщо бюджет зараз не стане надто активно «заливати» ринок новою порцією грошей за своїми розрахунками з контрагентами, особливого гривневого палива для нового зльоту курсу не передбачається. Принаймні до кінця червня (завершення місяця, другого кварталу та першого півріччя), коли бюджетні організації почнуть масово розраховуватися із бізнесом. А отже, і Нацбанку доведеться менше витрачати валюти на інтервенції щодо підтримки гривні на міжбанку.

Джерело.