facebook

Українців попередили, яким буде курс долара до кінця червня

Курс долара вже перетнув позначку 40 гривень за 1 одиницю американської валюти, проте це може бути не межа

Минулого тижня відбулася знакова подія на валютному ринку України – офіційний курс долара США вперше в історії перевищив позначку 40 гривень.

Як пояснює експерт Андрій Шевчишин, НБУ дотримується політики керованого плаваючого курсу гривні, тобто самостійно визначає межі його коливань відповідно до ситуації на валютному ринку. При цьому регулятор має достатній запас “міцності” у вигляді золотовалютних резервів для впливу на курс національної валюти.

Шевчишин провів паралелі з подіями наприкінці 2022 року, коли долар наблизився до позначки 39 гривень, після чого НБУ підвищив курсовий коридор. На цей раз аналогічно пройшов перехід до нового діапазону коливань долара після того, як його курс пробив рубіж 40 гривень.

На думку експерта, найближчим часом НБУ продемонструє де зупиниться нове курсове коливання. Ймовірно, новий коридор опиниться на рівні 41 гривні за долар або вище.

Водночас керівник департаменту казначейства “Глобус Банку” Тарас Лісовий вважає, що у червні валютні коливання не будуть надто різкими. Він прогнозує, що зміни курсів основних валют не перевищать 2% від початкових значень місяця, тобто приблизно 1 гривню.

За оцінками Лісового, у червні валютні коридори на міжбанківському та готівковому ринках майже співпадатимуть: для долара США – в межах 40-41 гривня.

Джерело.