facebook

“Ця європейська країна почне виселяти українських біженців масово вже з 1 вересня”: що відбувається і до чого готуватися?

Українських біженців планують масово виселяти з житла в одній з європейських країн. Стало відомо, що нашим співвітчизникам слід подбати про нові домівки до 1 вересня поточного року.

Як інформує ” Today.ua”, йдеться про Чехію, де знаходиться найбільше українців – після Німеччини та Польщі. Ця держава змінює програму підтримки. Біженцям треба залишити гуманітарне житло до початку осені. Зміни торкнуться й вразливих категорій біженців.

За даними чеського МВС, з 1 вересня 2024 року державне житло буде надаватися українським біженцям не більш як на 90 днів. Громадян закликали не зволікати з пошуком житла та не відкладати це питання на останній момент. Проблему слід вирішити до кінця літа.

“До кінця серпня вам необхідно буде знайти собі власне житло або домовитись про оплату оренди помешкання, в якому ви проживаєте зараз”, – зазначили у відомстві.

Вказано, що система екстреного проживання та організація притулку була задумана як тимчасове рішення – для тих, хто не міг самостійно орендувати житло. Не йшлося про те, що ініціатива буде постійною. Тому тим, хто прибуватиме до Чехії вперше, буде надаватися безплатне місце проживання – до трьох місяців.

“Вразливі особи з особливими потребами, які не зможуть самостійно забезпечити житло, можуть скористатися компенсаційними та підтримувальними засобами соціальної підтримки”, – уточнили у МВС.

У Мінпраці повідомили, що проживання українців з тимчасовим захистом підтримують через:

Підвищення виплат на житло для вразливих категорій осіб: 194 євро на особу у незареєстрованому житлі та 243 євро – у зареєстрованому. Надання фінансової допомоги. Термінову допомогу після НП, наприклад втрату або загрози втрати житла. Її можуть призначити повторно протягом року – до 20 розмірів прожиткового мінімуму.

Біженцям порадили домовитися з гуртожитком про подальшу оплату проживання або орендувати окреме житло. Також можна звертатися до центрів допомоги біженцям, де проконсультують.

Джерело.