facebook

“Додаткова тисяча гривень”: частині пенсіонерів пенсію перерахують вже прямо у червні

У червні 2024 року буде здійснено перерахунок пенсійних виплат частини українських пенсіонерів. Деяким із них додадуть тисячу гривень.

Як інформує “Today.ua”, в Україні періодично проводять перерахунок пенсій. У червні також очікується індексація. Але вона пройде заднім числом, оскільки Пенсійний фонд отримує статистичні відомості з деяким запізненням.

Розраховувати на доплату можуть ті пенсіонери, які пішли на заслужений відпочинок, але продовжили працювати. Але щоб отримати додаткову тисячу гривень їм потрібно відповідати кільком критеріям.

Так, підвищення виплат очікує на тих, у кого розмір основної пенсії становить 5842 гривні, хто мав 35 років стажу на момент виходу на пенсію, і хто за час роботи вже після виходу на заслужений відпочинок отримав мінімум 24 місяці додаткового стажу.

Зазначимо, що пенсіонерам, які працюють, пенсію перераховують один раз на два роки, але за умови, що до березня у них накопичилася необхідна кількість додаткового стажу. Розмір доплати становить 333 гривні за місяць.

Перерахунок призначається у квітні, але доплату починають виплачувати лише у червні через затримку статистичних даних. Але на початку літа пенсіонери одержують усю суму за три місяці. Тобто у червні їм нарахують додаткову тисячу гривень, а далі доплата виплачуватиметься щомісяця. Їхня пенсія складе 6175 гривень.

Джерело.