facebook

“10 000 грн на місяць пенсії”: буде перерахунок за єдиною формулою, ці українці одержать чималі виплати

В Україні у 2024 році вже двічі проводили індексацію пенсій – у березні та квітні. Виплати підвищили більшості з 10,5 мільйона пенсіонерів, зокрема тим, хто продовжує працювати. Стало відомо, хто може претендувати на пенсію у розмірі майже 10 000 грн.

Як інформує “Today.ua”, українці, які планують у 2024 році стати пенсіонерами у 60-річному віці, мають накопичити не менше 31 року страхового стажу. Щороку аж до 2028-го цей критерій збільшуватиметься ще на 12 місяців. Через чотири роки вийти на заслужений відпочинок зможуть вийти лише ті громадяни, які офіційно опрацюють щонайменше 35 років.

Наших співвітчизників цікавить, на яку пенсію можуть розраховувати з тим чи іншим розміром заробітної плати. Якщо йдеться про “мінімалку”, майбутня виплата виявиться також мінімальною – 2361 грн. Як відомо, з 1 квітня мінімальна зарплата зросла до 8000 грн, а з 1 січня вона становила 7100 грн.

Працевлаштований громадянин із середньою зарплатою отримає близько 9491,5 грн. Нагадаємо, що за даними ПФУ останні три роки середній розмір української заробітної плати становить 13 547 грн. Звичайно, чим вищий дохід та податки, які з нього стягуються, тим більшою буде пенсія.

У формулі розрахунку пенсії враховується середня зарплата за три роки, яку слід помножити на співвідношення власної зарплати українця до середньої, а також на 1%.

Скільки отримують пенсіонери

Максимальний середній розмір пенсії у столичних жителів – близько 7,8 тис. грн. Друге місце посіла Рівненська область із 7,2 тис. грн, а на третьому – Донецька область із 7 тис. грн. Найнижчі пенсії у нашій країні виплачують жителям Тернопільської області – 4399 грн. При цьому середня виплата у нашій країні становить 5743 грн.

Джерело.