facebook

В Україні зробили перший крок до реформи термомодернізації, яку анонсував президент Володимир Зеленський. Вона почнеться вже в 2022 році – централізовано утеплити збираються 5 тис. багатоквартирних будинків (близько 3% всього житлового фонду такого типу). Економія газу для опалення таких будинків у підсумку становитиме 20-30%.

Заради старту такої реформи в уряді на засіданні 23 грудня було затверджено спеціальний законопроєкт, пояснив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Документ наразі не зареєстрований у парламенті.

“Пропонується спростити створення ОСББ і скоротити кількість процедур і часу для початку програми. Завдяки цим змінам розвитку набуде також система енергетичного менеджменту будівель, що дасть можливість системно підходити до процесу”, – сказав Шмигаль.

Як підрахував виконувач обов’язків голови Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк, після модернізації будівель платіжки за опалення можна зменшити вдвічі. Йдеться про оновлені багатоповерхівки.

Тим не менш, він сумнівається, що цілі вдасться досягти швидко. Потрібно мінімум 20-30 років для того, щоб модернізувати весь житловий фонд, якщо рухатися темпами по 3% від загальної кількості будинків на рік.

 

Джерело.