facebook

Сезон штрафів розпочався: кого з українців навесні штрафуватимуть і чому

Частину українців можуть оштрафувати. Розміри штрафів будуть різнитися.

Із приходом весни в Україні різко зросли пожежі в екосистемах. Палії в різних областях ледь не щодня знищують природу, намагаючись привести до ладу земельну ділянку чи територію поблизу будинку.

І саме таких українців очікують штрафи. Адже за підпал сухостою в Україні передбачені штрафи. Їх розмір залежить від багатьох факторів, наприклад від розмірів території та шкоди, яку завдали палії.

Мінімальний штраф складає від 170 до 340 гривень. Водночас декого можуть оштрафувати на більшу суму — від 850 до 1190 гривень. Насамперед такий штраф за спалювання сухостою можуть отримати посадовці та підприємці.

А ще розмір штрафу напряму залежить від розмірів території, де спалюють сухостій і наслідків такої діяльності. Іноді він можуть складати до 3000 гривень. А якщо підпал вчинили на території заповідника, то розмір штрафу для палія складає від 90 000 до 150 000 гривень.

Якщо під час такої пожежі в екосистемі загине людина, то палія можуть посадити за ґрати на термін до 5 років. Водночас зазначимо, що рятувальники неодноразово закликають не спалювати сухостій, адже це завдає непоправної шкоди довкіллю.

Джерело.