facebook

Подробиці

За що саме українці можуть отримати покарання в вигляді штрафу
В Україні посилили покарання за зарплату “у конвертах”. Стало відомо, що за трудову діяльність в обхід податкової служби можна отримати штраф, розмір якого досягає 213 тис. грн. Про це пише 0352.

Підкреслюється, що виплата заробітних плат у конвертах – поширена практика в Україні. Роботодавці офіційно нараховують “мінімалку”, а решту співробітник отримує на руки. Там, частина зарплати є “білою”, а друга частина – у тіні. Деякі примудряються офіційно виплачувати навіть 50% від мінімальних 7100 грн, які передбачені як мінімальний дохід у 2024 році.

Ще одна схема – оформлення трудового договору з працівником, зареєстрованим як ФОП. Це також дозволяє знизити податкове навантаження на компанії, які недобросовісно ведуть бізнес.

Податковий консультант Олександра Томашевська повідомила, що в Україні податкове навантаження на зарплату оформленого робітника у 8 разів більше, ніж на ФОП:

“Податок з виплати у розмірі 100 000 грн для ФОП становитиме 5% або 5000 грн. Для “білого” роботодавця загальні податки, нараховані та утримані, становитимуть 41 500 грн. Тому так, робота з працівником, який є ФОП, є супервигідною”.

Якщо роботодавця викриють у використанні однієї з зазначених схем, йому доведеться сплатити штраф великого розміру.

Юрист Stron Legal Карина Клименко уточнила, що за неоформлених працівників та зарплату “у конвертах” підприємство можуть оштрафувати на 10 мінімальних зарплат – це 71 100 грн. З 1 квітня 2024 року ця сума збільшиться до 80 тис. грн.

Керуючий партнер АТ “Evrika Law” Андрій Шабельников зазначив, що у випадку, якщо працівник фактично працевлаштований на повний робочий день, а оформлений на неповний, на роботодавця можуть накласти штраф у 30-кратному розмірі мінімальної зарплати на момент виявлення порушення за кожну особу.

“Зараз ця сума складає 213 тис. грн. За зверненням громадян, права яких було порушено, або контролюючих органів, які виявили факт порушення, на підставі рішення суду роботодавець може бути притягнутий до кримінальної відповідальності”, – цитує експерта “Фокус”.

Раніше портал “Стіна” повідомляв, що українцям розповіли, хто та які виплати може оформити на дітей – на кожного понад 40 тис грн.

Джерело.