facebook

Приховані нюанси роботи алкотестера: як водіям не попастись на “розвод” поліції та не схопити величезний штраф

В Україні поліція може перевіряти водіїв на стан сп’яніння, застосовуючи при цьому сертифіковані драгери. Але трапляються випадки, коли правоохоронці за допомогою деяких хитрощів неправомірно виписують штраф водіям, які насправді не вживали алкоголь.

Про одну із схем “розводу” розповів адвокат Роман Сімутін, пише РБК-Україна.

Що впливає на показники алкотестера
Була нещодавно справа щодо водія, якому “впаяли” керування у стані сп’яніння. Він подмухав у драгер з мінімальною похибкою та дуже різними температурними показниками повітря. Під час освідування температура повітря складала +2, а в чеку драгера +19, – розповів Сімутін.

Як пояснив адвокат, Drager ALCOTEST 6820 має правильно експлуатуватися, зокрема, проходити адаптацію до зовнішнього середовища перед використанням.

Але в інструкції до драгера інформація про правила використання за низьких, як і за високих температур – відсутня, що призводить до зловживань поліції та складного процесу доказування в судах щодо похибки в роботі драгера. Тож доводиться викручуватися народними методами та писати майже наукові дисертації, – зазначив Сімутін.

Як довели, що драгер показав помилкове значення

Щоб довести хибність результатів виміру, потрібно було довести різницю в температурних показниках. Для цього адвокат звернувся до геофізичної лабораторії та отримав відповідь, що температура повітря в той день не перевищувала + 2,7 градуса.

Таким чином, пояснити показник “+19” можна лише тим, що драгер спеціально витягли з авто теплим і почали вимірювання. Тому прилад показав похибку, а, отже, водій отримав штраф на рівному місці. Адвокат зазначив, що у даній ситуації йому вдалося виграти суд, оскільки вони надали докази “розводу” поліції.

З урахуванням цього, Сімутін радить водіям завжди вимагати сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку приладу перед оглядом. Якщо ви не погоджуєтеся з показниками драгера на місці, потрібно вимагати проведення освідування в найближчій лікарні.

Ну, і само собою, золоте правило водія ніхто не скасував – не пиячте за кермом, – додав Сімутін.

Джерело.