facebook

Результат огляду 0,22 проміле не може свідчити про перебування водія у стані алкогольного сп’яніння, оскільки такий перебуває в межах похибки, і не тягне за собою притягнення особи до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Про це йдеться в постанові Київського апеляційного суду, повідомляє «Я і Закон».

Згідно постанови суду, у серпні 2021 року в Києві поліцейські зупинили автомобіль ВАЗ-2106. Прилад Drager Alcotest 6820 показав, що у крові водія перевищено рівень алкоголю – 0,22 проміле (при допустимому показнику 0,2 проміле).

Постановою місцевого суду водія визнали винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП. Йому призначили штраф у розмірі 17 000 гривень та на один рік позбавили права керування транспортними засобами.

Водій не погодився із таким рішенням та оскаржив його до Київського апеляційного суду. В свою чергу, суд, уважно ознайомившись із матеріалами справи, став на бік водія з огляду на таке.

В судовому засіданні представник водія посилався на «Інструкцію про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» та інформацію від Департаменту патрульної поліції, отриману на адвокатський запит, в якій зазначено, що газоаналізатор «Drager Alcotest 6820» має границі допустимої похибки.

Відповідно до п.7 Розділу ІІ «Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженої спільним наказом МВС України та МОЗ України №1452/735 від 09.11.2015 року, установлення стану алкогольного сп’яніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться згідно з вимогами цієї Інструкції поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові.

Згідно результатів огляду на стан сп`яніння водія за допомогою приладу «Drager Alcotest 6820» в організмі останнього було виявлено алкоголь 0,22 ‰.

Згідно інструкції до приладу «Drager Alcotest 6820», технічними характеристиками вищевказаного приладу передбачено похибку в залежності від температури навколишнього повітря, зокрема при температурі від 25,0°C до 50,0°C зазначено можливу похибку вимірювання ± 0,05 мг/л.

Згідно чеку про проведення тесту на стан сп`яніння, який міститься в матеріалах справи, температура повітря була +28,0°C, а тому прилад міг зробити похибку ± 0,05 мг/л.

Тобто, з наведеного вбачається, що технічними характеристиками газоаналізатора «Drager Alcotest 6820» передбачено похибку при результатах від 0 до 0,33 мг/л ± 0,05 мг/л.

Згідно з вимогами ст.62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватись на припущеннях, а всі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Таким чином, на переконання апеляційного суду, результат огляду у 0,22 ‰ не може свідчити про перебування водія у стані алкогольного сп`яніння, оскільки такий є в межах похибки, та не тягне за собою наслідком притягнення особи до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП.

У зв’язку з цим Київський апеляційний суд закрив провадження у справі у зв`язку з відсутністю в діях водія складу адміністративного правопорушення.

Справа № 754/13995/21

Джерело.