facebook

Пільги при розмитненні авто: як у 2024 році зміняться правила відповідно до нового закону

Президент Володимир Зеленський 8 лютого 2023 року підписав закон №10321-1 про внесення змін до Податкового кодексу, які приводять низку норм у відповідність до ЗУ “Про Митний тариф України”.

Документ передбачає суттєве зниження вартість розмитнення для окремих категорій транспортних засобів, повідомляють Новини.LIVE.

Для кого запроваджуються пільги
Як зазначається у законі, до 1 січня 2026 року звільняються від ПДВ при розмитненні такі категорії авто:

комерційні та вантажні електричні автомобілі (раніше обкладалися ПДВ у розмірі 20%);
вантажівки з газобалонним обладнанням (ГБО);
ретро-авто віком понад 50 років.

При цьому законом передбачено, що антикварний транспорт можна завезти та розмитнити, але зареєструвати та їздити на ньому в Україні забороняється. Це пов’язано з невідповідністю такого транспорту чинним екологічним нормам. Ймовірно, ці авто потраплять до парку музейних та колекційних автомобілів.

До осені 2022 року в Податковому кодексі були передбачені пільги на усі види електричних транспортних засобів, зокрема — вантажних. Коли було ухвалено закону “Про Митний тариф”, пільги залишили лише для легковиків. Тому їхній імпорт зріс, адже у такому випадку можна суттєво економити у порівнянні з вартістю митного оформлення автомобіля з ДВЗ.

Новим законом цю несправедливість буде усунуто, і пільги поширюватимуться на електричні вантажівки. Зміни позитивно вплинуть на оновлення застарілого парку вантажівок в Україні.

У разі опублікування закону до кінця лютого його норми набудуть чинності з 1 березня 2024 року.

Джерело.