facebook

У Вінниці помер 27-річний Ілля Дубовий. Причиною трагедії нібито могла стати несправна система витяжної вентиляції у квартирі. Проте мама хлопця запевнила, що жодних проблем із газовим обладнанням там не було і жодних документів від газових служб вони не отримували.

Причиною трагедії став несправний газовий котел?
12 грудня Ілля перестав відповідати на дзвінки рідних. Його мама забила на сполох, адже точно знала, що син удома, але додзвонитися до нього не могла. Побоювання жінки виявилися не марними: невдовзі Іллю виявили у квартирі, лежачи на підлозі. А на ліжку також непритомна лежала Ганна.

Врятувати хлопця так і не вдалося. А дівчину встигли доставити до лікарні, зараз її життю нічого не загрожує.

Друзі та рідні вражені подією. “Молодий і перспективний хлопець. Він мав велике майбутнє. І така смерть…” – каже одна з його знайомих.

В ОСББ будинки, в яких жив Ілля, коментувати ситуацію не захотіли. Проте голова Асоціації ОСББ Вінниччини Ельвіра Мріасова на своїй сторінці у Facebook повідомила, що загиблий хлопець жив із нею по сусідству і запевнила, що нібито кілька місяців тому у цьому будинку проводила перевірку “Вінницягаз”. За її словами, компанія оминула кожну квартиру.

“Але, на жаль, після перевірок люди повертаються на кола свої і не прислухаються до порад та заборон. У квартирі встановлено димохідний котел і кухонна витяжка була виведена в природний отвір”, – написала Мріасова.

У поліції Вінницької області також озвучили попередню версію трагедії – Ілля міг отруїтися чадним газом через несправний газовий казан. “А точніші причини встановлюватиме спеціальна комісія та експертиза”, – додала речник правоохоронців Ірина Добровольська.

Будинок був новим і жодних проблем там не було?
OBOZREVATEL також зв’язався з мамою Іллі – Ліаною Дубовою. Вона розповіла, як усе відбувалося напередодні трагедії.

“Син приїхав на день народження батька. За день до загибелі він був у нас, вітав його. Дві ночі він ночував у своїй квартирі, все було добре. Близько 14 години в неділю він ще листувався з молодшим братом, вони закінчили листування в 14:02. Його дівчина каже, що Ілля пішов у ванну, а вона мила посуд.

Я з 15:00 до 16:30 набирала номер сина, але ніхто не відповідав. Тоді я зібралася та поїхала до нього. Двері ніхто не відчинив, а своїм ключем відкрити замок у мене не вийшло. Тоді я зателефонувала другу Іллі, він приїхав, і ми разом викликали рятувальників”, – каже мама Іллі.

Ліана сама працює в реанімації, тому, побачивши сина на підлозі, вона зрозуміла, що потрібно терміново проводити реанімаційні дії. Вона згадує, що в той момент у неї не було сліз, вона виконувала свою роботу, рятувала свого сина. Як і перед цим рятувала багато інших життів.

Проводити реанімацію допомагали співробітники ДСНС, вони дуже професійно виконували свою роботу. Згодом приїхали медики. Але, на жаль, всі їхні зусилля не дали результату. Мама каже, що ця пряма ізолінія на моніторі дефібрилятора стоятиме перед її очима все життя. Вона сподівалася, що станеться диво, але його не сталося.

Дівчина Іллі Ганна вижила. Можливо, завдяки тому, що хлопець укрив її пальто, а може тому, що мама встигла приїхати вчасно. На похороні Аня підійшла до батьків Іллі і їм стало трохи легше. “Ми дуже раді, що вона залишилася живою. Нехай вона живе тепер за них двох”, – каже мама Іллі.

За словами Ліани, син жив у цій квартирі 2,5 роки. “Дуже боляче було прочитати якось уночі статтю, де від імені представника ОСББ було написано, що у цій квартирі нібито були якісь проблеми з газовим обладнанням. Але це новий будинок, до цього там сім років жила інша родина. У квартирі нічого не змінювалося, ні котел, ні труби, ні лічильники – все на місці. Ніяких проблем не було. Де тоді стільки років були ви, газові служби? – каже мама Іллі.

Жінка постійно ставить питання: як можна було так жорстоко, не подумавши про почуття батьків, оцінювати ситуацію не фахівця в цій сфері? Але батьки нікого не звинувачують, вони намагаються жити зі своїм лихом, переживаючи таку величезну втрату.

Ліана також попросила подякувати рятувальникам, які разом із нею намагалися врятувати її сина. “Вони робили свою роботу дуже злагоджено і професійно. До приїзду швидкої, яка їхала довго, вони по черзі качали Іллю, втомлювалися, змінювали один одного. Хоч вони й не змогли врятувати сина, але я знаю, що іншого разу вони обов’язково врятують чийогось. -то дитину”, – каже жінка.

Ілля любив автомобілі та був душею компанії
Останнім часом Ілля працював у Києві, а до Вінниці приїжджав лише на якийсь час. У столиці хлопець займався будівельними матеріалами.

“Він був дуже веселий і компанейський хлопець, у нього було багато друзів. Він захоплювався автомобілями. Нам дуже його не вистачатиме”, – каже знайома хлопця.

“Феєрично жартувати і підколювати, не стримувати емоцій і говорити, як є безпосередньо, і в жодному разі не зачіпати людську гідність при цьому – це дар. Сьогодні я зрозуміла звідки цей характер. Від батьків, від друзів і рідних, від близьких Іллі людей Сьогодні я мала задоволення познайомитися і поспілкуватися з мамою та татом, з його дівчиною, друзями батьків та Іллі… Я мусила зустріти всіх цих прекрасних людей, почути їхні історії, відчути близькість душ… мусила зустріти на весіллі Іллі, як мінімум.!!!Ми зустрілися на похороні. На похоронах, в які не хотіли не вірив жоден із присутніх”, – написала знайома Іллі Тетяна Сосніна.

Своєї родини Ілля так і не завів. У коментарях друзям він жартував: “Буду тримати оборону до останнього”. З рідних у нього залишилися батьки та молодший брат Ростислав.

У поліції відкрили кримінальне провадження за ст. 115 КК України з позначкою “нещасний випадок”.

 

 

Джерело.