facebook

Важлива інформація

За відсутність одного документа водіям може загрожувати штраф 17 тис. грн
Водіїв попередили, що вони можуть “втрапити” на великий штраф у розмірі 17 тис. грн, якщо не матимуть при собі одного важливого документа, повідомляє сайт Твоя машина.

Як правило, водії знають, що їм потрібно мати поліс ОСЦПВ в обов’язковому порядку. Але не всі можуть знати, що має бути ще один документ від страхової компанії, за якого можна отримати великий штраф.

Йдеться про поліс індивідуального страхування. Юристи вирішили звернути увагу водіїв на те, що згідно з положенням Кабміну №959, вони зобов’язані оформлювати страховку від нещасних випадків на водіїв транспортних підприємств, які займаються пасажирськими перевезеннями.

У водіїв автобусів поліція чи Укртрансбезпека може вимагати для перевірки такий поліс поряд з ОСЦПВ. За відсутності страховки може бути накладено штраф у розмірі 17 тисяч гривень.

Зазначається, що хоча порушником у такому разі є не водій, а його роботодавець, який і має нести відповідальність у разі НП, але нерідко так відбувається, що штраф вираховують із зарплати водія. Тому, юристи вирішили попередити таких водіїв про ці вимоги, аби ті не потрапили в халепу.

Страхування автомобілів зараз пропонують лише приватні підприємства та компанії. Державного страхування в Україні вже нема. Але, крім приватних страхових компаній, таку послугу також пропонує, наприклад, ПриватБанк.

У середньому всі страховики в Україні у 2023 році пропонували страхування від 1500 до 2000 грн та більше. Для страхування авто необхідно також взяти такі документи:

цивільний паспорт або посвідчення водія;
свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (техпаспорт);
ІПН;
документ, що підтверджує право на пільги (якщо є).

Джерело.