facebook

“Погані новини для ухилянтів, з’явився спосіб терміново вручити цим чоловікам повістки”: мобілізація застосує покарання

Ті чоловіки призовного віку, які не стоять на обліку в територіальному центрі комплектування (ТЦК), повинні це зробити, інакше їм загрожує покарання. Юрист в ефірі телемарафону нагадав, коли настає адміністративна чи кримінальна відповідальність.

Як інформують “ЕН”, юрист пояснив, що залежно від того, в якому разі чоловік не з’явився до ТЦК, залежатиме покарання. Наприклад, якщо йому вперше видали повістку, а він за нею не з’явився до військкомату, тоді загрожує адміністративна відповідальність.

Штраф становить у такому разі вперше 30 розмірів неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Якщо чоловікові вдруге видають повістку, а він знову не з’явився, тоді сума штрафу вже буде вдвічі більшою. Приблизно у таких випадках потрібно заплатити 3400 – 5100 грн.

Також юрист нагадав, що звіряти дані у ТЦК потрібно, щоб військкомат мав свіжі дані про людину. Також якщо у житті військовозобов’язаної особи відбулися якісь зміни, потрібно про це повідомляти.

Наприклад, якщо прописка у чоловіка у Харкові, а переїхав він до Києва у зв’язку із роботою. Це потрібно, щоб у разі призову такої особи військкомат знав, де шукати такого громадянина.

Тобто відповідальність залежатиме і ще від того, який вид повістки проігнорував військовозобов’язаний. Якщо він уже пройшов військово-лікувальну комісію (ВЛК) і його визнали придатним до військової служби, а через деякий час надіслали мобілізаційну повістку, то за її ігнорування може загрожувати кримінальна відповідальність.

Якщо дійде до суду, де доведуть, що чоловік ухилявся від мобілізації, тоді вже загрожує кримінальна відповідальність. Повідомляється, що суд може присудити від 3 до 5 років позбавлення волі.

Джерело.