facebook

В обмінниках можуть суттєво переписати курс долара: чого очікувати українцям

До кінця поточного робочого тижня (19 січня) в українських обмінниках можуть відбутися суттєві зміни з курсом долара. За прогнозами, він може опуститися до 37,6 грн в купівлі та зрости до 39,2 грн у продажу. Увечері ж 15 січня там купують валюту в середньому по 38,7 грн, а продають по 38,8 грн.

Про можливі зміни повідомив фінансовий аналітик Олексій Козирев. Він зазначив: схожі зміни можуть відбутися і у банках.

Так, очікується, що в них курс перебуватиме в межах широкого коридору купівлі та продажу від 37,5 до 39,5 грн. Увечері ж 15 січня він складає середні:

38,2 грн у покупці;
38,85 грн у продажу.

“В останні декілька тижнів на ринку склалася досить складна ситуація: від швидкого зростання курсу міжбанку до майже 38,3 грн до просідання періодично нижче від психологічної позначки в 38 грн. З огляду на це, власники обмінників продовжать хеджувати свої курсові ризики за рахунок широкого рівня спреду між купівлею/продажем валюти та частою зміною цінників, залежно від поведінки українського міжбанку та пари євро/долар на зовнішніх майданчиках”, – пояснив аналітик.

НБУ підвищив офіційний курс

Водночас Нацбанк виставив на 16 січня офіційний курс долара на рівні 37,86 грн. Що:

на 3 коп. вище поточного;
одразу на 36 коп. нижче за рекордний за всю історію України, який діяв 10 січня.
Втім, хвилюватися через дії НБУ не варто. Адже прогнозний курс, “записаний” урядом у бюджеті-2024, складає 40,7 грн/долар.

Джерело.