facebook

Мобілізація 2024: адвокат розповів, що не зможуть зробити чоловіки без військового квитка

Під час повномасштабного вторгнення діють суворі заборони та обмеження

В Україні триває війна та загальна мобілізація. В цей час кожен чоловік повинен перебувати на військовому обліку та вчасно повідомляти ТЦК про зміну облікових даних.

Якими послугами не можуть скористатися українці, які не перебувають на військоврму обліку розповів керівник практики військового права ЮК “Приходько та партнери” Іван Колганову коментарі “РБК-Україна”.

Фахівець розповідає, що зараз чоловік без військово-облікового документа не може працевлаштуватися чи вступити до навчального закладу.

“Приймати на роботу або зараховувати на навчання громадянина можна лише після підтвердження того, що він перебуває на військовому обліку. Також і щодо перетину державного кордону є обов’язкова вимога наявності військово-облікового документа”, – розповідає Колганов.

Тобто будь-які державні установи й організації зобов’язані перевіряти усі документи при прийомі на роботу, в іншому випадкуроботодавцю загрожує штраф.

Кожен чоловік протягом тижня після прийому на роботу, навчання або звільнення, повинен повідомити ТЦК про зміну облікових даних призовників, військовозобов’язаних і резервістів.

Без військового квитка також не можна стати на облік у центрі зайнятості.

Юрист пояснює, що в деяких випадках військові документи вимагатимуть і в лікарнях.

В той же час, лікарі не мають права відмовляти у наданні термінової допомоги без військового квитка.

Джерело.