facebook

Українці можуть збільшити пенсію на 54%: роз’яснення від ПФУ

В українців є можливість підвищити свої пенсії на 54%. Йдеться про основний розмір виплати, повідомили у Пенсійному фонді (ПФУ).

Українці можуть збільшити пенсію на 54%: роз’яснення від ПФУ – today.ua

Громадяни пенсійного віку можуть самостійно збільшити свої пенсії. Для цього їм потрібно звернутися за оформленням виплат пізніше за встановлений термін. Про це повідомила голова ГУ ПФУ у Донецькій області Наталія Рад у ході брифінгу, присвяченого грошовому забезпеченню українців. Наголошено, що реалізація права на призначення пенсії за віком передбачена згідно з законом. Однак рішення вийти на заслужений відпочинок слід приймати самостійно. Чимало українців продовжують працювати і не оформлюють пенсію. Якщо українець вирішить стати пенсіонером пізніше, він може підвищити основну суму виплати на 54%.

Вказано, що пенсія за віком призначається з огляду на отриманий страховий стаж станом на день звернення за призначенням пенсії.

При оформленні виплат з відстрочкою основний розмір пенсії зросте так:

0,5% за кожний місяць страхового стажу з місяця, що йде за місяцем досягнення пенсійного віку, за відстрочення виходу на пенсію на строк до 60 місяців; 0,75% за кожний місяць страхового стажу з місяця, що йде за місяцем досягнення пенсійного віку при відстроченні виходу на пенсію на строк більше ніж 60 місяців. Таким чином, якщо вихід на пенсію відстрочити менш ніж на 60 місяців, за кожний рік відстрочки передбачено надбавку до виплати у розмірі 6% (0,5 х 12 місяців). Якщо вийти на пенсію на два роки пізніше, покладено надбавку 12% (0,5 х 24 місяці) тощо. Відстрочка виходу на пенсію на шість років (72 місяці) дозволить підвищити основний розмір пенсії громадянина на 54% (0,75 х 72 місяці).

Наталя Рад підкреслила, що йдеться лише про повні місяці страхового стажу. Якщо офіційно працевлаштований громадянин пропрацював неповний місяць, збільшення основного розміру пенсії за нього не враховуватиметься.

Джерело.