facebook

Всі подробиці

Попри воєнний стан в Україні, виплати пенсій продовжуються стабільно, а перерахунки проводяться регулярно. Лише минулого року пенсії для пенсіонерів підвищили тричі, і заплановано нове підвищення у 2024 році. Але самі пенсіонери можуть збільшити свої пенсії, користуючись певними можливостями, пише на “На пенсії”.

Для цього потрібно звернутися за призначенням пенсії пізніше за установлений термін.

Під час брифінгу начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області Наталія Рад пояснила, чи можна звернутися за пенсією пізніше та як це вплине на розмір виплат.

Згідно з Наталією Рад, реалізація права на призначення пенсії за віком – це особиста справа кожного. Остаточне рішення повинна прийняти людина самостійно, враховуючи свої уподобання та життєві обставини. У законодавстві про пенсійне забезпечення містяться положення, що спонукають громадян виходити на пенсію пізніше.

“Тим, хто отримав право на пенсію за віком згідно із Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, але після досягнення пенсійного віку вирішив продовжити працювати й отримувати пенсію пізніше, пенсія за віком надається з урахуванням нарахованого страхового стажу на день звернення за пенсією,” – підкреслила чиновниця.

Важливо зауважити, що при призначенні пенсії з відстрочкою основний розмір пенсії зростає:

– на 0,5% – за кожен повний місяць страхового стажу, починаючи з місяця, наступного за місяцем досягнення пенсійного віку, у разі відстрочки виходу на пенсію до 60 місяців;

– на 0,75% – за кожен повний місяць страхового стажу, починаючи з місяця, наступного за місяцем досягнення пенсійного віку, у разі відстрочки виходу на пенсію понад 60 місяців.

Отже, особа, яка вирішить затримати виходження на пенсію менш ніж на 60 місяців, отримає додаткову виплату до пенсії в розмірі 6% за кожен рік відстрочки (0,5 х 12), за два роки відстрочки — 12 % (0,5 х 24) і так далі.

Якщо відстрочити пенсію на шість років (72 місяці), це збільшить основний розмір пенсії на 54% (72 х 0,75).

Враховуються лише повні місяці роботи.

Джерело.