facebook

У Раді пропонують мобілізувати українців за кордоном
У Раду надійшов законопроєкт про внесення змін до процесу мобілізації. Нині над ним працює Комітет. Народний депутат з фракції “Слуга народу”, голова української делегації в Парламентській Асамблеї НАТО Єгор Чернєв повідомив, що в законопроєкті про зміни в мобілізації фігурують чоловіки, які перебувають за кордоном, пише ТСН.

При цьому він зазначив, що до цієї категорії українців поки що більше питань, ніж відповідей. До речі, чимало країн Європи заявили, що не видаватимуть українців, які незаконно виїхали за кордон, якщо будуть ухвалені рішення про мобілізацію громадян за кордоном.

Чернєв також пояснив, що мобілізація потрібна у зв’язку з тим, що війна триває і ворог не збирається зупинятися.

Тому, на жаль, але Україні треба поповнювати війська новими людьми. Але депутат зазначив, що це має відбуватися не на будь-яких умовах, оскільки поповнення війська — десь втрата економіки.

Говорячи про утиск прав тих, хто ухиляється від мобілізації, нардеп зазначив, що у разі прийняття “репресивних методів” ці громадяни можуть “піти в тінь”, що зашкодить економіці країни.

Тому Чернєв поділився, що до законопроєкту про мобілізацію планують включити, перш за все, мотиваційні заходи.

Чиновник додав, що головне його завдання, щоб він був збалансованим, а не репресивним. У ньому також має бути більше мотиваційних заходів, які мотивуватимуть людей і не впливатимуть на економіку.

Відомо, що 4 січня комітет Ради з нацбезпеки розпочав розгляд законопроєкту про мобілізацію. Обговорення документа разом із командуванням ЗСУ та представниками Міноборони триватиме кілька днів, сказав голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія.

Джерело.