facebook

Українцям відповіли, чи вистачить грошей на пенсії і виплати у 2024 році

Звідки буде брати гроші держава без підтримки Заходу та Америки

В Уряді повідомили, що навіть без допомоги міжнародних фінансових партнерів, Україна має можливість фінансувати та вчасно виплачувати пенсії за віком, втім можуть виникнути складнощі із соціальними виплатами малозабезпеченим категоріям населення.

Про це повідомила міністр соціальної політики Оксана Жолнович.

Міністр заспокоїла усіх пенсіонерів, які отримують пенсію за віком. За її словами, левова частка бюджету Пенсійного фонду формується за рахунок внутрішніх пенсійних надходжень, які забезпечуються українськими платниками і в тому числі військовими.

Пенсійний Фонд стабільно тримається на коштах платників ЄСВ. Пенсії ми виплачуємо за рахунок українських коштів та заробітків. Вважаю, що тут ми дамо собі раду, однак можливо не зможемо говорити про індексацію виплат, якщо будуть високі ризики, але буде виплачена базова пенсія і на це ми знайдемо кошти та ресурси”, — зазначає очільниця Мінсоцу.

Однак вона додає, що допомога переселенцям, малозабезпеченим та багатодітним українцям фінансується за рахунок міжнародних партнерів.

“Втім наприкінці року Мінсоцполітики уклало Угоду із Світовим Банком на 2 млрд доларів, які на декілька місяців покриють Україні базові соціальні видатки”, – додає міністерка.

Джерело.