facebook

А от євро навіть трохи здешевшав!

Валютні курси, що встановлені Національним банком України на сьогодні, 3 січня, мають наступні показники: курс долара США зараз дорівнює 38,0839 гривень за 1 долар. Курс євро наразі складає 41,7209 гривень за 1 євро.

В обмінниках українських банків та спеціальних обмінних пунктах вартість валюти є значно вищою. Показники змінюються кожного дня і на сьогоднішній день вони є такими.

Долар продовжує рости, а от євро «збавив обороти» та навіть трохи впав в ціні. За статистичними показниками, така ситуація зростання долара на початку року є нормою з 2014 року. Зазвичай до січня курс долара зростав, а до червня-липня падав.

Сезонна волатильність курсу пов’язана із багатьма факторами. Наприклад, на ринку під кінець року з’являється більше гривні у зв’язку із видатками на тендери, на зарплати та інші обов’язкові платежі. Також вплив має і посівна кампанія наших експортерів або захід в Україну валютної виручки.

На кінець 2022 року і на самому початку 2023 року курс долара підстрибнув до 42 – 43 гривень А потім вже до початку літа американська валюта «відкотилася» до позначки 37. І на сьогодні ми спостерігаємо таку ж історію зі здорожчанням долара.

А от цьогоріч ситуація краща – ми спостерігаємо зростання курсу долара з 37 гривень до 39 до кінця 2023 року та початку 2024.

Джерело.