facebook

Найсильніший мороз і незвичайні аномалії: Кліматолог здивувала прогнозом на 2024 рік

Чого чекати українцям

Кліматолог Віра Балабух розповіла, що у січні та лютому 2024 року погода в Україні буде незвичайною.

Січень і лютий очікуються з вище сучасної кліматичної норми температурою повітря. Під сучасною кліматичною нормою мають на увазі середні багаторічні значення показників за 1991-2020 роки. Але ця норма також змінилася. Січень став тепліше на 2,5 градуса і більше в порівнянні з 1961-1990 роками.

Зима і літо в Україні потеплішали на 2,5 градуса. За розрахунками чисельних моделей світових прогностичних центрів у 2024 році очікується, що середня за місяць температура повітря протягом року також буде вище норми. Тобто потепління триває, – розповіла Віра Балабух.

За її словами, морози до 20 градусів, як це було раніше, вже малоймовірні. Така температура може бути лише на високогір’ї Карпат або в північно-східних і східних областях України.

Про те, коли будуть такі сильні морози і якою при цьому буде температура повітря, синоптики можуть попередити лише за 5 діб. Найближчим часом такі сильні морози не очікуються. Однак попереду ще два зимових місяці, і звичайно ми ще не раз відчуємо подих Арктики, але ці похолодання будуть короткочасними, – зауважила кліматолог.

Джерело.