facebook

Найсильніший мороз і незвичайні аномалії: кліматолог здивувала прогнозом на 2024 рік для України

Якою буде погода в Україні в січні і лютому 2024 року розповіла кліматолог Віра Балабух Главреду.

Погода в Україні у січні і лютому буде незвичайною. Як розповіла в інтерв’ю Главреду кліматолог Віра Балабух, середня за місяць температура повітря протягом року буде вище норми.

“Січень і лютий очікуються з вище сучасної кліматичної норми температурою повітря. Під сучасною кліматичною нормою мають на увазі середні багаторічні значення показників за 1991-2020 роки. Але ця норма також змінилася. Січень став тепліше на 2,5 градуса і більше в порівнянні з 1961-1990 роками. Зима і літо в Україні потеплішали на 2,5 градуса. За розрахунками чисельних моделей світових прогностичних центрів в 2024 році очікується, що середня за місяць температура повітря протягом року також буде вище норми. Тобто потепління триває”, – каже Віра Балабух.

За словами кліматолога, -20 градусів, як було раніше, вже малоймовірні в Україні.

“Така температура (-20 градусів – ред.) малоймовірна, але якщо і буде, то швидше за все на високогір’ї Карпат або в північно-східних і східних областях України. Про те, коли будуть такі сильні морози і якою при цьому буде температура повітря, синоптики можуть попередити лише за 5 діб. Найближчим часом такі сильні морози не очікуються. Однак попереду ще два зимових місяці, і звичайно ми ще не раз відчуємо подих Арактики. Але ці похолодання будуть короткочасними”, – сказала Балабух.

Джерело.