facebook

Чоловіків з інвалідністю не випускають за кордон: в ДПСУ надали роз’яснення

Державній прикордонній службі України заявили, що правила перетину кордонів для людей з інвалідністю 3-ї групи не змінювалися, попри поширені у соцмережах заяви. Згідно з чутками, нібито навіть зняти 20 осіб із поїзда Київ – Перемишль через новий законопроєкт, який дозволяє мобілізовувати таких людей. Про це повідомив у коментарі УП речник ДПСУ Андрій Демченко.

“Змін у Правилах перетину кордону немає, але з боку Державної прикордонної служби України завжди залишатиметься ретельна перевірка умов виїзду та чітке дотримання законодавства. Тільки з початку року на кордоні було відмовлено у виїзді майже 50 тисячам громадянам України, які не підпадали під умови пропуску, а також викрито 3 тисячі підроблених документів”, – повідомив речник.

За його словами, пропуск осіб через кордон, як і раніше, здійснюється відповідно до чинного законодавства. Зокрема, правила визначають умови виїзду з України чоловікам у часи діючих обмежень.

“Звісно, прикордонники ретельно вивчають документи, які б давали підстави для виїзду людини. Таку норму нам визначає законодавство. До того ж ми часто бачимо як люди намагаються спекулювати умовами перетину кордону слідуючи до прикладу з іншою метою, або використовуючи підроблені чи фіктивні документи”, – додав речник.

Джерело.