facebook

Пенсіонери у 2024 році можуть залишитись без індексації: заява міністра

Як заявила міністр, вона не хоче передчасно лякати пенсіонерів

Для всіх наших дорогих та шанованих читачів, які мають відношення до отримання пенсійних виплат, є дуже важлива інформація. Справа в тому, що український уряд може скасувати заплановану на березень 2024 індексацію пенсій. Проте з базовою пенсією проблем не повинно бути.

Про це стало відомо завдяки заяві голови Міністерства соціальної політики України Оксани Жолнович.

Через відсутність міжнародної фінансової допомоги індексація пенсій у 2024 році може не відбутися. Міністр вирішила заспокоїти всіх пенсіонерів, які отримують пенсію за віком, заявивши, що більшість надходжень до Пенсійного фонду – це внутрішні надходження, які забезпечують українські платники, зокрема військові.

“Оскільки вони всі платять ЄСВ, то наш Пенсійний фонд стабільно тримається на українських коштах”, – зазначила міністр.

За її словами, проблем із виплатою пенсій виникнути не повинно. Якщо не буде міжнародної фінансової допомоги, індексацію пенсійних виплат можуть не провести, але базову пенсію буде виплачено, попередила Жолнович.

“На це ми знайдемо кошти із внутрішніх українських ресурсів”, – заявила вона.
Глава відомств запевнила, що всі підвищення та індексації відображені в бюджеті на 2024 рік, і висловила сподівання, що ресурси на це буде знайдено.

“Я б не хотіла поки що передчасно лякати пенсіонерів тим, що вони не отримають відповідно до закону свої пенсії та підвищення на рівень інфляції, які передбачені. Поки що ми готові їх робити”, – додала вона.

Джерело.