facebook

Що не так?

Нардеп поділився, що не так із новим законопроєктом про мобілізацію
Чиновники вже на початку січня 2024 року мають почати розгляд законопроєкту з пропозиціями про внесення змін до мобілізації. Але вже зараз існує безліч запитань. Глава економічного комітету Дмитро Наталуха в інтерв’ю forbes.ua поділився, що йому не подобається в документі.

Повідомляється, що законопроєкт зареєстровано на сайті Верховної Ради 25 грудня. Нардеп зазначає, що з урахуванням тих пропозицій у разі ухвалення законопроєкту це матиме негативний ефект для економіки.

Серед можливих наслідків Наталуха наголосив на припиненні роботи з державними банками, що становить більшу частину ринку.

Також він прогнозує, що українці масово зніматимуть готівку, перейдуть на “сіре” працевлаштування, що призведе до зниження податкових надходжень.

Мало того, нардеп вважає, що ще більше жінок вирішить виїхати з України, станеться зниження внутрішньої логістики, економічної активності та інше.

Наталуха зазначив, що якщо у 2022 році українці були змушені виїжджати за межі країни через російську повномасштабну військову агресію, то у 2024 році це може відбуватися вже через те, що вони вирішать втекти від власної держави.

Нардеп виступає за нормування питань мобілізації, а для цього, на його думку, слід зважати на думку як військових, так і суспільства.

Наталуха підкреслив, що не варто, на його думку, розмежовувати позицію військових і суспільства. Військові воюють на користь і коштом суспільства, суспільство працює та мобілізує ресурси на користь військових.

До речі, хоча законопроєкт розробляють і нардепи від партії “Слуга народу”, але й у них, як зазначає видання, є питання. Тому висока ймовірність, що документ буде відправлений на доопрацювання і в такій редакції, як зараз, його не підтримають нардепи.

Джерело.