facebook

Зміни в мобілізації: міністр оборони України розповів, до чого варто готуватися

Міністр оборони Рустем Умєров заявив, що його відомство готує “матрицю відповідальності, або матрицю мобілізації”. Законопроєкт про зміни в мобілізації скоро зареєструють у парламенті. Так міністр відповів на запитання, що потрібно змінювати в процесі мобілізації.

Про це він сказав в інтерв’ю “Суспільному”.

Міністр зазначив, що буде просити знизити призовний вік з 27 років до 25, “якщо аргументації буде достатньо, щоб суспільство це сприйняло”. Також міністерство хоче зробити облік всіх категорій військовозобов’язаних.

“Хочемо окреслити, як ми будемо їм повідомляти, щоб це не було, як зараз, на вулицях. Після цього хочемо, щоб категорії людей, яких ми будемо просити мобілізуватись, проходили медичний огляд. І тоді ми їм будемо пояснювати, де та як вони зможуть обрати професію”, — зазначив Умєров.

Відомство готує законопроєкт про зміни в мобілізації, і, за словами міністра, деталі стануть відомі вже найближчими днями. Міноборони домовиться з Верховною Радою, коли саме реєструвати законопроєкт.

Відповідаючи на запитання, чи можуть людині, яка підпадає під мобілізацію, надсилати запрошення у військкомат на смартфон, Умєров сказав: “Ми працюємо над цими технічними рішеннями”.

Джерело.